Artykuły świąteczne

bałwankiW ofercie firmy znajdą Państwo artykuły świąteczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Świętami Wielkanocnymi. Oferujemy ozdoby choinkowe i choinki.

Zapraszamy do zapoznana się z Naszą ofertą choinek w doniczce, bombek, świec, światełek choinkowych, światełek LED i innych artykułów świątecznych!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, zastanawiamy się więc jakie drzewko bożonarodzeniowe wybrać:  sztuczne, cięte, a może w doniczce… Jodła, świerk, może sosna?

W tym sezonie proponujemy Państwu:

– świerk serbski ( Picea omorika) 100-125cm

– świerk srebrny (Picea pungens) w dwóch rozmiarach (60-80cm oraz 80-100cm)

– jodłę koreańską (Abies koreana) 60-80cm

– jodłę kaukaską (Abies nordmaniana) 30-40cm

 

Choinka w doniczce powinna być zakupiona około przed Bożym Narodzeniem aby przygotować ją do domowych warunków. Przez pierwszy tydzień przechowuj drzewko w temperaturze 5°C (np. w garażu lub w piwnicy). Potem na 2-3 dni przenieś je do pomieszczenia o temperaturze 10°C. Na końcu wnieś drzewko do mieszkania, gdzie nie powinno być cieplej niż 20°C. Oczywiście takie przygotowywanie drzewka do wyższych temperatur ma sens, jeśli w sklepie było przetrzymywane na dworze.

Podobnie jak drzewko cięte, choinkę w pojemniku również ustaw z dala od kaloryfera, nie zapominając o częstym jej zraszaniu i utrzymaniu wilgotnego podłoża. Jeżeli planujesz wysadzenie choinki do gruntu to nie należy jej trzymać w mieszkaniu dłużej niż 10 dni.

Po tym czasie znowu trzeba drzewko przygotować do zmiany warunków – tym razem do chłodu panującego na zewnątrz. W tym celu na tydzień umieść je w temperaturze 10°C, a potem przenieś do pomieszczenia gdzie panuje temperatura około 5°C. W takich warunkach trzeba drzewko przechować do wczesnej wiosny, kiedy to będzie można je wysadzić do ogrodu. Jeżeli w międzyczasie roślina zacznie odżywać, co objawia się pojawianiem młodych pączków, do gruntu przesadź ją dopiero w maju.

Tylko w sklepie lub centrum ogrodniczym możemy liczyć na zakup drzewka, które w szkółce od samego początku było uprawiane w donicy, a jego bryła korzeniowa jest dobrze rozrośnięta i zdrowa. Najtaniej kupimy świerk pospolity. Warto jednak wybrać świerk serbski, świerk kłujący lub jodłę kaukaską. Te drzewa są znacznie ładniejsze i lepiej będą rosły w donicy (świerk pospolity wbrew pozorom dość często przemarza).

sztuczne choinki

regał w sklepie