Drzewka owocowe, drzewa i krzewy ozdobne, kwiaty

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości materiał szkółkarski, szeroki wybór drzewek i krzewów owocowych oraz drzewek i krzewów ozdobnych. Ponadto oferujemy sadzonki kwiatów, sezonowe kwiaty doniczkowe, chryzantemy, wrzosy i inne rośliny. Materiał szkółkarski pozyskujemy od producentów zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich.

drzewka1

drzewka2

drzewka 

W ofercie drzewek owocowych znajdują się między innymi:

Śliwa węgierka Dąbrowicka owocuje wcześnie, owoce: duże lub średnie, kulisto-owalne, wydłużone, skórka ciemnogranatowa z niebieskim nalotem, miąższ koloru zielonkawo-złocistego jest ścisły, smaczny, odstający od pestki, transport znoszą dobrze
dojrzałość zbiorcza: ostatnia dekada sierpnia
Śliwa węgierka drzewa osiągają z reguły średnią wielkość,
owoce: średniej wielkości, kształtu owalnego, skórka barwy granatowej lub fioletowej z niebieskim nalotem, miąższ zielonkawo-złocisty, ścisły 
Śliwa Renkloda Ulena w okres owocowanie wchodzi późno, w 4-5 roku po posadzeniu, ma tendencje do przemiennego owocowania, owoce: są duże, mają kształt kulisty. Ich skórka jest zielonożółta, a u owoców bardzo dojrzałych żółta. Miąższ jest intensywnie żółty, miękki, aromatyczny. Jest to odmiana deserowa i przetwórcza, doskonała na kompoty, dżemy i inne przetwory, dojrzałość zbiorcza: I połowa sierpnia 
Śliwa jojo 

 

 

 

 

średniej wielkości owoce, wydłużone. Skórka ciemnofioletowa, pokryta jasnoniebieskim nalotem. Miąższ dość twardy, soczysty, średnio smaczny dobrze oddziela się od pestki. Dojrzałość zbiorcza koniec sierpnia/wrzesień.
Śliwa president stara odmiana, rośnie silnie, wcześnie zaczyna owocować i dobrze plonuje owoce: skórka w chłodniejsze lata ma barwę bordową, a w lata cieplejsze bordowo-fioletową lub prawie granatową. Miąższ jest żółtozielony lub żółty i dość dobrze oddziela się od pestki.dojrzałość zbiorcza: od końca września do końca października
Czereśnia Buttnera czerwona 

 

 

 

 

 

 

 

Odmiana późna, dojrzałość zbiorcza: koniec lipca. Drzewo rośnie bardzo silnie. Jest wytrzymałe na mróz i mało podatne na choroby. Rodzi duże, szerokosercowate, jasnożółte owoce, pokryte prawie w całości ciemnoczerwonym rumieńcem, o jasnożółym, chrząstkowym, słodkim, lekko aromatycznym i bardzo smacznym miąższu, nadające się jako owoce deserowe, na przetwory i do mrożenia.
Czereśnia Kordia 

 

 

 

Odmiana ciemna, dojrzewająca w połowie lipca. Bardzo plenna. Rodzi duże lub bardzo duże karminowoczerwone owoce o zwartym i aromatycznym miąższu.
Czereśnia Burlat Odmiana wczesna, dojrzałość zbiorcza: koniec czerwca. Drzewo rośnie bardzo silnie. Jest średnio wytrzymałe na mróz, a dość odporne na raka bakteryjnego. W okres owocowania wchodzi stosunkowo wcześnie, plonując obficie i regularnie. Daje duże, szerokosercowate, purpurowoczerwone owoce, z soczystym, słodkim i aromatycznym miąższem. Są podatne na pękanie w czasie deszczu. 
Wiśnia Debreceni z Botermo Odmiana wczesna, dojrzałość zbiocza początek lipca. Drzewo rośnie silnie, tworząc wyniosłą, mocno ulistnioną koronę. Jest średnio wytrzymałe na mróz i mało podatne na choroby. Plonuje regularnie i obficie. Daje duże, średnio twarde owoce, jasnoczerwone, o barwiącym soku. 
Wiśnia Groniasta z Ujfehertoi Odmiana średniowczesna, owocuje w połowie lipca. Drzewo rośnie dość silnie i tworzy jajowatą koronę. Jest wytrzymałe na mróz oraz dość odporne na choroby grzybowe. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, dając obfite plony. Rodzi duże (lub średniej wielkości) owoce, nerkowate, ciemnoczerwone, z jasnoczerwonym, słodkokwaskowatym i smacznym miąższem. 
Wiśnia Pandy Odmiana średnioczesna, owocuje w połowie lipca. Drzewo rośnie silnie, tworząc jajowatą, luźną koronę. Jest wytrzymałe na mróz i odporne na choroby grzybowe. 
Wiśnia Łutówka  Wcześnie wchodzi w owocowanie, owocuje obficie, rośnie średnio silnie. Dość wrażliwa na choroby. W końcu lipca owoce nadają się do zbioru. Owoce duże, kuliste, ciemno czerwone, o czerwonym miąższu, miękkim, kwaśnym i cierpkim. Doskonała na soki, konfitury i wina. 
Grusza Konferecja Drzewo rośnie średnio silnie, tworząc stożkową koronę. Jest w miarę wytrzymałe na mróz i odporne na parcha. Bardzo wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonując niezwykle obficie, raczej corocznie. Rodzi wydłużone, stożkowe, zielone owoce z widocznym ordzawieniem i z bardzo słodkim, soczystym, nieco aromatycznym i masłowym miąższem. 
Grusza Faworytka (Klapsa), Red Faworytka  Drzewo rośnie silnie, tworząc stożkową koronę. Jest średnio wytrzymałe na mróz, dosyć podatne na parcha. W okres owocowania wchodzi średnio wcześnie, plonując obficie, zwykle regularnie. Rodzi duże lub bardzo duże, szerokojajowate owoce, częściowo pokryte rozmytym, paskowanym  brązoczerwonym rumieńcem, z drobnoziarnistym, soczystym, masłowym i nadzwyczaj smacznym miąższem. 
Grusza Lukasówka  Drzewo rośnie silnie. Wykazuje średnią wytrzymałość na mróz i podatność na parcha. W okres owocowania wchodzi dość wcześnie. Corocznie i zazwyczaj obficie rodzi duże, jajowatoowalne, nieregularne owoce, niekiedy pokryte słabym, karminowym rumieńcem, z lekko aromatycznym, słodkowinnym i smacznym miąższem. Odmiana polecana do uprawy na glebach ciepłych, dostatecznie wylgotnych, w zacisznym miejscu. 
Jabłoń Szampion  Owoc duży lub średniej wielkości, kulistostożkowate, lekko żebrowane przy kielichu. Skórka gładka, sucha, zielonkawożółta lub żółta, pokryta ciemnoczerwonokarminowym, rozmyto paskowanym rumieńcem. Miąższ soczysty, słodki, delikatnie kwaskowaty, lekko aromatyczny, smaczny. Dojrzałość zbiorcza – połowa października. 
Jabłoń Golden Delicious  Stara odmiana jabłoni. Jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych jabłoni, mająca długi okres przechowywania owoców. Przy odpowiedniej pielęgnacji  dobrze sprawdza się w ogrodach przydomowych i działkowych.Owocowanie zwykle w 3–4 roku po posadzeniu. Delikatnie błyszcząca, jasnozielonkawożółta skórka, czasem z bardzo słabym pomarańczowoczerwonym rumieńcem oraz dość dużymi, zielonkawobrązowymi przetchlinkami.

Owocuje obficie, jednak często przemiennie, w połowie października gotowa do zbiorów.

 

Jabłoń Lobo  Drzewo rośnie silnie, tworząc dużą, rozłożystą koronę. Jest wytrzymałe na mróz, dość wrażliwe na parcha a odporne na mączniaka. W okres owocowania wchodzi wcześnie, rodząc prawie corocznie duże, kuliste, lekko stożkowe i wyrównane owoce, pokryte prawei w całości ciemnokarminowym, rozmytym rumieńcem i delikatnym nalotem, z soczystym, kruchym, słodkokwaskowatym, lekko aromatycznym miąższem. Dojrzałość zbiorcza – połowa września. 
Jabłoń Gala  Wcześnie wchodząca w owocowanie jabłoń, dająca obfite plony co roku. Podatna na parcha i mączniaka. W końcu września wydaje kulisto stożkowate owoce, z dużym pomarańczowoczerwonym rumieńcem . Owoce smaczne, soczyste, słodkie. Owoce deserowe. 
Jabłoń Oliwka Żółta (Papierówka)  Najwcześniejsza odmiana jabłoni, owocuje obficie, co drugi rok. Odporna na parcha i mączniaka. W drugiej połowie lipca wydaje średniej wielkości owoce, zielonkawożółte, kuliste o białym miąższu. Owoce o smaku kwaskowatym, bardzo soczyste, smaczne. 
Jabłoń Genewa Early (Czerwona Papierówka) Owoce są średniej wielkości, kulistospłaszczone, pokryte prawie w całości kolorowym, rozmytym rumieńcem, o aromatycznym, kwaskowatym, doskonałym w smaku miąższu. Z powodu nierównomiernego dojrzewania konieczny jest nawet trzykrotny zbiór. Dojrzałość zbiorcza – połowa lipca. 
Jabłoń Malinowa Oberlandzka  Bardzo stara odmiana, rośnie słabo, tworzy kulistą, zagęszczoną koronę. Skórka cienka, w czasie zbioru jasnozielona, pokryta prawie całkowicie brunatnokarminowym rumieńcem. Miąższ biały z zielonkawym odcieniem, pod skórką często różowawy, kruchy, lekki, dość soczysty, kwaskowato-słodki, aromatyczny z malinowym posmakiem, smaczny, deserowy. Dojrzałość zbiorcza – koniec września. 
Jabłoń Ligol Odmiana polska, owoc duży do bardzo dużego, kulisto-stożkowaty, wyrównany, wyraźnie żebrowany przy kielichu. Skórka dość gruba, nieordzawiona, błyszcząca, z lekkim tłustawym nalotem. Miąższ kremowy, kruchy, soczysty, słodkokwaskowaty, aromatyczny, smaczny. Dojrzałość zbiorcza – wrzesień/październik. 
Brzoskwinia Inka  Polska odmiana deserowa, Drzewo rośnie silnie, tworząc kulistą koronę. Jest dostatecznie wytrzymałe na mróz, zaś pąki kwiatowe są średnio odporne na przymrozki. Rodzi duże, czasem nawet bardzo duże ciemnożółte owoce, pokryte niemal w połowie czerwonym, kropkowanym rumieńcem, o żółtokremowym, bardzo soczystym, kwaskowatym, smacznym miąższu, dobrze odchodzącym. 
Nektaryna Harco  Odmiana obficie owocująca i silnie rosnąca. Owoce możemy zbierać pod koniec sierpnia. Owoce nie omszone, gładkie z połyskiem, żółte z czerwonym dużym rumieńcem. Miąższ zwięzły, soczysty, odchodzący od pestki, bardzo smaczny. Nadaje się na przetwory i do bezpośredniego spożycia. 
Morela Early Orange  Drzewo rośnie silnie, tworząc stożkową, wąską koronę. Jest tolerancyjne na szarkę. Pąki kwiatowe i drzewo są wytrzymałe na mróz. Rodzi średniej wielkości owoce , kulistoowalne, regularne, ciemnopomarańczowe, pokryte dość dużym, jaskrawoczerwonym, rozmytym rumieńcem, nieznacznie omszone, z ciemnopomarańczowym, zwięzłym, kwaskowatosłodkim,  średnio soczystym, aromatycznym i bardzo smacznym miąższem, łatwo oddzielającym się od pestki.

Ponadto, w sprzedaży posiadamy odmiany Borówek, krzewy Porzeczek krzaczatych i piennych, Agrest pienny, Maliny oraz Winorośl. Serdecznie zapraszamy!